Bus vertinama pagal greičio apribojimo kredito ir neišvengiamas rinkos “burbulas” prevencijos

Dabar yra viena iš sparčiausiai augančių sričių vartojimo kreditą yra vadinamieji greitas paskolas, kurios dėl silpno reguliavimo, rinkos “burbulas” sukūrimo grėsmė, sudarytos Ūkio Daniels Pavļuts ministras. Jis jau įsteigė darbo grupę, apriboti greitą kreditų paskolų normas skolinimo sumos be skolininko mokumo vertinimo ir plėtoti kriterijus, greitas kreditas reklamos ir rinkodaros veiklą.

Greita paskola pramonė patiria blogą prisitaikymą, bet sparti, kuri kelia didelį pavojų dėl Lietuvos skolininkų sąlyginai mažų paskolų skaičius patenka į ilgalaikės skolos spąstus. 22%, arba beveik pusė milijono lietuviai pasinaudojo greitų paskolų ir 48% iš jų turi problemų su laiku grąžinti paskolas reaguojant į eilę tyrimų, nurodyti ministras.

Todėl, siekiant užtikrinti tvirtesnį pagrindą greito kredito veikla ir veiksmingai apsaugoti vartotojų interesus, Pavļuts įsteigti darbo grupę, kurios uždavinys bus parengti atitinkamus teisės aktų pakeitimus, įskaitant vartotojų apsaugos įstatymo, prie kabineto ir Parlamentas pateikimo. Parlamentinės paramos parengti pakeitimus Civilinio kodekso, kuriame numatytas maksimalus baudos dydžiui, nustatytam siekiant išvengti situacijų, kai skolininkas turi sumokėti neproporcingai didelę sumą bausmės, nors ir delspinigius ir gynimo informuoti Pavluta spaudos sekretorius Daiga Sunkioji ministras.

Pagrindiniai uždaviniai grupei būtų parengti teisinius pakeitimus siekiant pažaboti sparčią kredito paskolų palūkanų normas dėl paskolų sumą be skolininko mokumą ir plėtoti vertinimo kriterijus Greitas kreditas reklamos ir rinkodaros veiklą siekiant skatinti tvarią skolinimąsi.

Jis taip pat skirtas sustiprinti vartotojų teisių apsaugos centro įgaliojimus ir suteikti jai daugiau galimybių gauti informaciją, reikalingą dėl nebankinių skolintojų priežiūros, nebankinės kredito skolinimo standartai, nustatyti veiklos ataskaitas ir statistinius duomenis, taip pat atsakingo skolinimo principų kontrolė.

“Iki 2008, krizė mūsų šalyje patyrė nekilnojamojo turto” burbulą “, paremtą pigių būsto paskolų lengva prieiga. Šiuo laikotarpiu pasekmės mes visi žinome ir daug apie tai, taip pat jaučiamas ant savo odos. Situacija greitai kredito sektorius nerimą ir gali būti vertinamas iš naujo socialinių-ekonominių “burbulų” riziką “, sako Pavļuts.

Pasak jo, skolinimasis be rimtų mokumo vertinimo naujų paskolų ištrinti senus veda žmones į skolos spąstus, iš kurių labai sunku išeiti. Be to, tokiais atvejais dažnai atsiduria jaunus žmones ir netaisyklingos pajamų. Nepavyko iš pažiūros mažą paskolą grąžinti terminą, jie per trumpą laiką gali tapti skolininkai visai likusiai mano gyvenime.

“Pramonė žaidėjai vykdoma komercinė reikia kuo greičiau rasti sprendimą, nes šiuo metu neproporcingai lygiui (nuo 170% iki 360% per metus, o pirmosios paskolos, išskyrus), neracionalios išlaidos, bet ir mūsų rinkodaros ir reklamos pramonė dažnai manipuliavimo ir apgaulinga, pavyzdžiui, “Pirmoji paskola nemokamai” ar “imtis kredito ir pica nemokamai.” Vyriausybės pareiga yra rasti protingą sprendimą situaciją, vartotojų, griežtesnių taisyklių, užkertančių kelią potencialiai labai neigiamų socialinių ir ekonominių pasekmių įvadas, “sakė ūkio ministras.

Ekonomikos reikalų ministerija įsteigė darbo grupę pasiūlymams išspręsti situacija turėtų būti sukurta iki 2013 balandžio 1 d. Ji paragino atstovai iš Ūkio ministerijos, Vartotojų teisių apsaugos centras, Finansų ministerijos, Valstybinės mokesčių tarnybos, Finansų ir kapitalo rinkos komisijos ir nevyriausybinių organizacijų, atstovaujančių tiek pramonei dalyvauti, taip pat vartotojams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *