EB kadencijos pabaigos nebus leidžiama auginti genetiškai modifikuotas kultūras

Europos Komisija (EK) paskelbė antradienį, kad ji nusprendė nutraukti savo sąlygą kitą rudenį įšaldyti procesą leidimus genetiškai modifikuotas kultūras Europos Sąjungoje (ES).

“Komisija, jei ji pageidauja, gali pradėti šį procesą, kad būtų galima vieną genetiškai modifikuotų sojos pupelių ir šešis veislių kukurūzų auginimą .. bet tai bus ne pradėti šią procedūrą, sakė ES sveikatos ir vartotojų politiką atsakingas Komisijos Tonio Borgas atstovas Fredericas Vincentas.

“Suteikti Leidimas (genetiškai modifikuoti augalai) yra sušaldyti,” sakė jis.
Vincentas sakė Borgas, kurie dėl sveikatos ir vartotojų politikos komisaras pradėjo dirbti lapkričio pabaigoje, teikia pirmenybę atnaujinti diskusijas su valstybėmis narėmis dėl šio klausimo.

Aštuonios ES šalys – Austrija, Bulgarija, Prancūzija, Graikija, Liuksemburgas, Lenkija, Vengrija ir Vokietija – įstatymų įtraukė nuostatas, leidžiančias jiems blokuoti genetiškai modifikuotas kultūras savo teritorijoje.

14 metų, ES leidžiama auginti tik dvi žmonėms vartoti dėl augalų – genetiškai modifikuotų bulvių “Amflora” sukėlė Vokietijos cheminei grupei BASF ir JAV holdingo bendrovė “Monsanto” sukelia kukurūzų “MON810”. “Amflora” patyrė komercinę nesėkmę, o “MON810”, kuris išaugo į ES buvo leista 1998 metais, nuo 2007, šis leidimas nepratęsiamas, ir leisti valstybėms narėms auginimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *