EB neleidžia “Ryanair perimti konkurentas aviakompanija Aer Lingus

Europos Komisija (EK) trečiadienį paskelbė, kad ji blokuoja trečiosios pigių skrydžių bendrovių “Ryanair” mėginimas perimti konkurentą Airijos oro linijų bendrovė “Aer Lingus”, nes susirūpinimą, kad toks perėmimas labai pakenktų keleiviams.

“Susijungimas pakenktų vartotojams, sukurto monopolio arba dominuojančios padėties 46 maršrutais .. tai sumažintų galimybes rinktis ir gali sukelti kainų augimą vartotojams,” sakė EK pranešime.

“Ryanair” pasiūlė keletą priemonių, tokių monopolijų ar dominuojančią padėtį, kad būtų išvengta skaičių, tačiau ji yra netinkamos, pranašauja EB.

“Ryanair” pasiūlymai “buvo tiesiog nepakanka išspręsti labai rimtų konkurencijos problemų, kad būtų buvę perėmimo”, sakoma pareiškime Europos Sąjunga (ES) Komisijos Konkurencijos Joaquin Almunia.

“Ryanair” 2007 metais pirmą kartą bandė perimti “Aer Lingus”, bet tada EB blokavo sandorį dėl konkurencijos priežasčių. Antrasis bandymas vyko 2009, bet “Ryanair” nusprendė atsisakyti perimti, kai tapo aišku, kad EB yra prieš jį.

“Ryanair” jau valdo 29,82% “Aer Lingus” akcijų. Airijos vyriausybė valdo 25% “Aer Lingus” akcijų, tačiau atsižvelgiant į platesnį paketą privatizavimo programą parduoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *