Informacinė kampanija apie euro įvedimo pasiteisino, svarstė premjeras

Praėjusių metų pabaigoje euras įvedimas koordinacinės tarybos posėdyje, ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis (V), kad euro informacinės kampanijos įvedimas pasiteisino.

Tai rodo didėjantis visuomenės informuotumas apie eurą. Be to, per pastaruosius dienų iki pereinant prie euro bus toliau naująją valiutą į žmonių aktyvią informavimo kampaniją tiksliai paaiškinti praktinius dalykus, susijusius su perėjimu prie naujos valiutos, žurnalistams sakė po susitikimo premjeras atsistatydino.

Komentuodamas naujausių tyrimų duomenis apie visuomenės požiūrį į eurą, o tai rodo, kad euro įvedimas palaiko tik apie trečią, arba 35,08% Lietuvos gyventojų, Vyriausybė nurodė, kad mažai paramos, yra du paaiškinimai. Pirmasis yra žmonių susirūpinimas dėl kainų, kurias jie augs poveikį. Tačiau šie nuogąstavimai yra nepagrįsti, nes matėme, kad didelis kainų augimas nebus, o infliacija yra gerokai mažesnis, nei tikėtasi.

Antrasis paaiškinimas yra susiję su techniniais klausimais, ir pereinant prie euro, ir visuomenės sąmoningumą. Tie, kurie tiki, kad euro įvedimas turės jokių techninių sunkumų, remti naujos valiutos įvedimo, o tie, kurie mano, kad ji turės susidurti su sunkumais, kurie yra neigiamas, paaiškinti Dombrovskis.

Tačiau jis pažymėjo, kad žmonės turėjo laiko pasirengti euro įvedimui, todėl buvo atlikti informavimo kampanijas, siekiant geriau parengti juos.

Taip pat Vyriausybės vadovas sakė, kad Latvija yra techniškai gerai parengtas perėjimo prie euro, ir visi preparatai, kurie vyko pagal planą. “Euro įvedimas yra pasirengę”, sakė jis.

Savo ruožtu Finansų ministerija valstybės sekretorė Sanita Bajarę pabrėžė, kad nieko nebus baigti sausio 1 ir toliau dirbti kartu su euro įvedimo tęsis. Tačiau žmonės turėtų žinoti, kad jau sausio 1, šalis bus pasirengusi teikti tas pačias paslaugas, kaip ir tos, kurios numatytos datos. “Šalis prisitaikė prie euro įvedimo, sakė Bajarę.

Kaip pranešama, Latvija prisijungs prie euro zonos sausio 1 2014.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *