Įspėja vartotojų nedraugiškas avialinijų bilietus internetu prekybininkų

Vartotojų teisių apsaugos centras Europos vartotojų centro (ECC Latvia “) gavo skundų dėl svetainės” www.happyfly.lv “, kur prekybininkas yra įsisteigęs Lietuva siūlo įsigyti bilietus labai geros kainos, bet klausia vartotojus pirkti papildomas išlaidas skaičių ir pranešė kai perkami bilietai skrydžiui buvo neteisingas.

Vartotojų gynėjai reikalauja, kad vartotojai turi būti atsargūs ir kruopščiai įvertinti esamą riziką perkant bilietus į svetainę.

2012 antroje metų pusėje “ECC Latvia” gavo aštuonias vartotojų skundus dėl problemų, su kuriomis susiduria bilietų pirkimo svetainės www.happyfly.lv. Po Tyrimai parodė, kad prekybininkai, kurie siūlo įsigyti paslaugas svetainėje yra įregistruotas Lietuvos prekybininkai “Happy Travel LT”. Informacija apie tam tikrą pardavėjo praktikoje buvo, kompetentingai institucijai Lietuvoje.

Lietuvos vartotojų teisių apsaugos taryba, atsižvelgdama į 33 vartotojų skundus dėl “Happy Travel LT” veikla yra uždraustas pardavėjams nesąžiningos komercinės veiklos ir skyrė 8000 Lt (1632 latų) bauda. Skundus dėl bet prekybininkai ne tik Lietuvoje, bet ir iš Lietuvos bei Estijos vartotojų veiklą. Vartotojams patariama, kad “Happy Travel LT” buvo parduota bilietų už prieinamą kainą, todėl jie ją nupirko ir sumokėjo prašomą sumą ir gavo patvirtinimą sėkmingo apmokėjimo. Tačiau po pirkimo, vartotojai buvo informuojami, kad bilietų kaina pakilo, ir kad jie turi sumokėti skirtumą, ar bilietas bus atšauktas.

Atlikus bandymus, Lietuvos vartotojų teisių apsaugos taryba padarė išvadą, kad “Happy Travel LT” naudojant nebrangių skrydžių pasiūlymus neigiamai paveikti vartotojų ekonominį elgesį. Nepaisant to, kad prekybininkai vėliau informavo vartotojų kainų padidėjimą, tačiau vartotojams buvo atimta galimybė įsigyti bilietus už prieinamą kainą per kito pardavėjo svetainę. “Happy Travel LT” nepateikė jokio protingo paaiškinimo ar įrodymo, vartotojams ar Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos, kodėl bilietų kaina pakilo apmokėjimo ir registracijos patvirtinimą.

Lietuvos vartotojų teisių apsaugos taryba savo pranešime spaudai teigė, kad “Happy Travel LT” praktikuojančių nesąžininga ilgą laiką ir nebuvo sustabdytas tuo metu, kai buvo atlikti patikrinimai.

CRPC ragina vartotojus būti atsargiems ir įvertinti riziką, pasirenkant Prekių svetainė internete.

Susidūrus su tarpvalstybinių pirkimų Europos Sąjungos valstybių narių uždavinių, vartotojai gali gauti nemokamą konsultaciją ir paramą Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-Net), kuris numato Latvijos Europos vartotojų centrą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *