“Metalurgs” informavo iždas nededa paskolos įmokų mokėjimas

UAB “metalurgs” penktadienį, balandžio 19 d nusiuntė laišką iždo, kuriuo informavo apie bendrovės nesugebėjimas padidinti valstybės garantuojamos paskolos įmokų mokėjimas Italijos bankas “UniCredit SpA” Verslo portalas “Nozare.lv” informuotas “metalurgs” atstovė Simona Laiveniece.

Mokėjimas balandžio 30, o to nepadariusi bendrovė įspėjo iždo dešimt kalendorinių dienų, todėl iki šeštadienio.

Iždo gavo “Metalurgs” laišką, kad įmonė yra nepajėgi imtis paskola pagrindinius mokėjimus. Iždo bus atlikti mokėjimus pagal garantinį susitarimą, verslo portalas “Nozare.lv” sakė finansų vadovė Ryšių Alexis Jarockis ministerija. Tolesni veiksmai iždo bus peržiūrėtas kreditorių klubu.

Iždo valdytojo pavaduotojas Jonas please prašau anksčiau pranešė, kad akcininkai, tikimasi apie 25 milijonų EUR investicija. Savo ruožtu, valstybė kartu su kreditoriais yra pasirengusi peržiūrėti restruktūrizavimu ir atidėjimai investicijoms. Pavyzdžiui, “UniCredit SpA” yra pasirengęs atidėti pagrindinius mokėjimus iki dvejų metų, bendrovė, nustatytus siekiant padidinti savo apyvartinį kapitalą, kuris bendrovės galėtų investuoti į jų veikimą.

Siųskite anksčiau pripažino, kad balandžio mokėjimo restruktūrizuoti nebebus galima, todėl turės mokėti tiek palūkanas ir pagrindinę. Šiuo metu vis daugiau ir daugiau atsiranda pas mus, kad viešosios lėšos turės sumokėti pagrindinę sumą. Kita vertus, jis turi išlaikyti palūkanų mokėjimus.

“Metalurgs” Italijos bankui sumokėti 7.780.450 € arba 5.468.130 latų. Iš šios sumos 6.128.456 € (4.307.103 latų) yra pagrindinis ir 1.651.994 € (1.161.028 latas) – palūkanų už paskolą.

Iždo spaudos sekretorius Eva Dzelme informavo, kad tą dieną, kai už paskolą suteiktas valstybės garantijos skolininkas tampa skolintojo negali įvykdyti savo įsipareigojimus kreditoriams atitinkamame sindikuotos paskolos susitarime, valstybės iždas, kad asmuo tampa atsakingas prieš skolininkui ir su neįvykdyti mokėjimo reikalavimus skolintojui.

Mokėjimo vietoj paskolos, iždo iš valiutų grynųjų pinigų sąskaitoje iždo. Laikantis įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių biudžeto klasifikacijų sandoris klasifikuojamas kaip finansavimo sandoriu, todėl skolinimosi ir skolinimo sąskaitas, ir valdžios sektoriaus deficito ar pertekliaus nacionalinę metodiką apskaičiuoti, jis nėra įtrauktas į valstybės biudžeto išlaidų.

Tačiau, atsižvelgiant į Europos Sąjungos valstybės skolos apskaičiavimo metodiką (ESS 95 metodiką), o ne skolininko mokėjimo, yra įtrauktas į valstybės biudžeto deficitą visiškai prie valdžios sektoriaus biudžeto balanso nenaudai.

Kaip pranešama, po to finansų ministras Einaras Repšė 30 Grd 2009 dėl valstybės vardu išdavė garantiją “Metalurgs prievolių 85,6 milijonų eurų (60 milijonų) į banko” UniCredit “. Išdavė sausio 25 d, bet dar neįvykdyti valstybės garantuojama paskola sudarė 73.600.000 € (51.520.000).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *