Naftos produktų atsargų konkursai bus atvira įvairesnių tiekėjų

Bus išplėsti potencialių dalyvių, kurie galės dalyvauti Ūkio ministerijos (ŪM) apdovanojimų avarinių naftos rezervų vyriausybės nusprendė antradienį asortimentą.

Iki šiol varžysis dėl nenumatytiems atvejams skirtų naftos atsargų buvo tik kuro esamas rinkos prekybininkų, kurie gavo vieną iš specialių licencijų ar leidimų naftos produktų, kurie ribotų kiti pirkliai tapti pirkėjų, šių konkursų tvarkymas.

Savo ruožtu vyriausybė palaikė pakeitimai numato, kad pasiūlymas bus galima pateikti ir nelicencijuotos operatoriai, kuriems taikomos konkurso dokumentų reikalavimų, taip pat atsižvelgiant į operatoriaus gebėjimą suteikti praktinį naftos atsargas saugumo tarnybų. Be to, taisyklės didėjančius poreikius bei lėšos turėtų būti perduodami tik toms bendrovėms, kurios pateko naftos produktų kiekį turimą.

Plečia potencialių dalyvių ratą varžysis Avarinių naftos atsargų turi būti tikimasi, kad EM kaip klientų konkursuose gali gauti daugiau programų, kurios konkuruoja viena su kita ir su finansinių, materialinių ir techninis aprūpinimas. Platesniam pareiškėjų ir didesnę konkurenciją skatintų konkursuose, kurie konkurso būdu už mažesnę kainą avarinio alyvos rezervo sukūrimą. Todėl bendro poveikio mažmeninių degalų kainų sumažinimas.

Vyriausybė taip pat panaikino su sąlyga, kad apsaugos rezervo saugojimo paslauga gali būti tik latvių arba kita Europos Sąjungos valstybė narė, ūkio subjektas, su kuriuo Latvija pasirašė tarptautinę sutartį dėl abipusio žalios naftos ir naftos produktų.

Patvirtintos pakeitimai ir toliau Lietuvos buferių saugomi bet kurioje ES valstybėje narėje.

Pagal Energetikos įstatymo, Ūkio ministerija dėl 2010 metų rugpjūčio 1 d vykdo centrines saugyklas kūno funkcijas, įskaitant viešąjį konkursą dėl nenumatytiems atvejams skirtų naftos atsargų paslaugą kiekvienas naftos produktų kategorijos.

Naftos rezervai yra užtikrinti įvairių grupių energijos vartotojų su kuro tiekimo paskelbė valstybės ar savivaldybės mastu energetikos krizės. Šie rezervai yra skirtos ligoninių krizės atveju, avarijos, avarinių tarnybų, Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, nacionalinių ginkluotųjų pajėgų, Nacionalinės policijos, valstybės sienos apsaugos ir kitų nacionalinio saugumo institucijų esminiai šaltiniai negalėjo būti ribotas.

Kiekviena valstybė narė ES reikalavimai įpareigoja užtikrinti šalies naftos atsargas 90 dienų vidutinio vidaus suvartojimo benzino, dyzelino ir mazuto, taip pat nustatyti veiksmus, reikalingus rezervus didžiausių tiekimo sutrikimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *