Patarimai, kaip saugiai praleisti Kalėdų ir Naujųjų metus

Kalėdos ir Naujieji Metai vienodai stiprios laukimas toks didelis, tai yra maža. Deja, kiekvienais metais daugelis žmonių savo aplaidumo, nežinojimo ar neapdairumo šių švenčių kenčia arba žuvo įvairių nelaimingų atsitikimų. Į šventę užtruktų saugus ir nebūtų susitikti su ugniagesių gelbėtojų Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (VUGD) apibendrino penkis pagrindinius http://piguspervezimai.lt/ rekomendacijas dėl saugaus elgesio atostogų.

Ne akimirkai nepalieka degančios žvakės be priežiūros

Kiekvienais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirba dešimt kvietimų į ugnį, kuri įsiplieskė be priežiūros apšviesta žvakių tinkamai vidurkį. Šiemet festivalio metu gaisrininkai gelbėtojai jau ištrynė jiems devynis gaisrus, kurių degančių žvakių buvo padegtos Kaledos vainiką ar eglutę. Vienu tokiu gaisro sudegė apie 90 kvadratinių metrų namą ir patyrė 14-erių metų mergina.

Kad nebūtų apgaubta iš uždegtų žvakių, ugnis, atminkite, kad:

prieš uždegimo žvakės atleisti nuo visų pakuočių rūšių ir skaityti informacinį lapelį;
žvakės stabiliai pastatyti ant nedegaus paviršiaus;
dega žvakė sukuria aukštą temperatūrą, todėl visada įsitikinkite, kad kištukas yra saugiu atstumu nuo degių objektų ir objektų: Baldai, audiniai, užuolaidos ir tt;
negali būti pastatytas Kištukai Kitos šilumos šaltinių, pavyzdžiui, televizorių, radiatorių, viryklių ar židinių pakurti;
apsaugo liepsnos tiesiogiai liečiasi su aplikacijų dekoratyvinės žvakės, žvakių laikikliai, stiklo, nes šilumos poveikio jie gali lūžti;
rūpintis, kad plug veidai vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje iš;
nepalikite degančių žvakių neprižiūrimų, net per trumpą laiką, o išvažiuodami ar prieš miegą, įsitikinkite, kad žvakės užgęsta;
dekoratyviniai gelio žvakės su skirtingais ornamentais nėra skirti būti sudegintos.

VUGD primena, kad žvakės dega Eglitis yra labai pavojingi ir jie gali lengvai užsidegti medį ar dekoracijas. Geriau vieta žvakės Eglitis įrenginio šventiniai stygos, nedega žvakės!

Elektros dekoracijos naudojamos tik numatytomis sąlygomis

Namas ornament Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms, daugelis naudoja elektros papuošimai / stygas, tačiau nepamirškite, kad jų piktnaudžiavimas gali sukelti gaisrą.

Jei švenčių dekoravimas, pavyzdžiui, Kalėdų eglutės ar namų dekoro pasirinkti elektros papuošimai / stygos, nepamirškite:

prieš elektros ornamentu / Grandinės naudoti atsargiai atrankos instrukcijas, ir pažiūrėti etiketę ant pakuotės grandines. Jei pamatysite ženklą kaip namas su rodyklėmis, tuomet jūs žinote, kad rodyklės viduje reiškia, kad grandinė yra skirtas naudoti patalpų viduje, o išorėje rodyklė reiškia, kad ornamentas tiks šviestuvai medžių kieme ar namo fasadas;
jei naudojant elektrinius žibintus iš antrosios pusės, įsitikinkite, kad jie nebūtų pažeisti.

Naudojant pirotechnikos gaminių, ypač saugumo

Naujųjų Metų išvakarės žmonės nori padaryti daugiau spalvinga, pavyzdžiui, turinčių fejerverkai, bet fejerverkai naudoti pažeidimą reglamentus ir nesilaikoma virulentiškumo veiksnių, šventinė laukiami galima paversti tragedija.

Jei planuojate naudoti festivalio pirotechnikos gaminius, nepamirškite:

prieš šventės švarus namas balkonas ir / arba jardų lengvai užsidegančių daiktų kaimyninėse šaudyti raketų ar nerūpestingai mesti nuorūkų gali kristi ant balkono ar kieme ir sukelti gaisrą;
pirotechnika pirkti tik sertifikuotus parduotuves;
prieš pirotechnika naudotis atidžiai perskaitykite vartotojo vadovą ir laikytis užklausų bylą pasikonsultuoti su specialistu;
fejerverkai turi būti ne istoriniai paminklai, ligoninės, bažnyčios, švietimo įstaigos, arba kuro dujų balionai, degalinė netoliese, prie žemos įtampos, aukštos įtampos ir ryšio linijų galios;
pirotechnika arti Nerūkau;
pirotechnika raketų prieš starto dedamas ant stabilaus paviršiaus iki išvertimo;
pirotechnikos gaminiai neveikė, tai yra draudžiama iš naujo užsidegti. Jie per kelias minutes neutralizuoja nuleisti vandenį.

Jei nusprendėte eiti žiūrėti kaimyno šventinius fejerverkus, pabandykite išlaikyti saugų atstumą nuo pirotechnikos už pradinę padėtį, nes ji gali apsisaugoti nuo sunkių nudegimų traumų pirotechnikos paveikus atsirandančių gedimo!

Nekurkite krosnelė, židinys ir pirtis

Ruošiantis šventėms ne tik viena iekurinās gyvenantys pirtis ar židinys degdama namuose. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad dauguma gaisrų pasitaiko tiesiogiai kieto kuro šildymo įranga nėra tinkamai veiklai, statybą ir dėl žalos.

Jei per atostogų planuoja kūrenti krosnį, pirtis ar židinys, nepamirškite:

nekurenkite ir nenaudokite pažeisto šildymo įranga arba kaminus;
kuras ir kitos degiosios medžiagos šildymo įrangos priešais durų turėtų būti ne arčiau kaip 1,2 metrų;
nenaudojamas uždegti degias ir degias skysčių;
nekurini šildymo sistema su medienos, kuri yra daugiau nei krosnies dydį, taip pat negalima deginti, chemiškai apdorotą medieną, faneros, MDP, dažyti arba lakuoti lentos, spalvoto popieriaus ar plastiko, nes tie, deginimas gali sukelti kenksmingus dūmus;
negali būti pastatytas ant ir išjungti šildymo prietaisus degių objektų ir medžiagų, tokių kaip nežāvē drabužius ir batus.

Jei šildymo sistema iekurini tik per šventes, prieš naudojimą įsitikinkite, kad išmetamųjų nėra pastatytas iki suodžių, suodžių ir dervos indėliai laiku taikomos liberaliai, geriausiu atveju, sumažinti šildymo įrenginį veiklos efektyvumą, bet blogiausiu atveju gali sukelti intensyvaus degimo šių produktų.

Festivalio metu, nepamirškite apie vaikus

Kalėdos ir Naujųjų metų šventės neturi pamiršti apie vaikų – jie laukia šio įvykio daugiau nei kiti! Prieš šventę, rasti laiko vaikams aptarti saugumo klausimus.

Atminkite, kad:

pasirengimas vaikų šventėje bus paskirstyti šiek tiek darbo, laikydami akis vaikus ir rūpintis;
neturėtų palikti vaikus toje pačioje patalpoje su apšviesti židiniu ar viryklės, taip pat vyresniems vaikams gali iekurināt šildymo prietaisus tik suaugęs su labai atsargiai akivaizdoje;
pirotechnikos gaminiai negali būti naudojama vaikų, todėl neleidžia pirotechnika patenka į vaikų rankas!

Prieš šventę su vaikais aptarti saugumo klausimus ir tinkamą elgesį įvairiose situacijose. Kartu su vaikais kartoti, kokiais atvejais kvietimas 112, informacija turi būti teikiama paskambinus ir kaip veikti nelaimės atveju, tačiau nėra prieinama telefoną.

Puiki dovana švenčių – dūmų detektorius

Visi buvo malonu gauti kasdien šventę tikrai naudingų dovanų. Šiemet tokia dovana taip pat gali tapti savarankiška gaisro detektorius arba dūmų detektorius. Tragiškiausių gaisrų įvyksta naktį, kai žmonės miega, nes žmogus nesijaučia miego dūmus, tačiau girdi garsą, todėl dūmų detektorius leidžia anksti aptikti gaisrą ir palikti degimo kambarį.

Tai nedidelio dydžio prietaisas yra efektyviausia techninis sprendimas, siekiant apsaugoti žmones nuo ugnies, nes ji gali savarankiškai aptikti kosmoso suformuotas gaisro veiksnius (koncentracijos dūmų, karščio) ir praneša su maždaug pusvalandį su veriamas 80dB garsinio signalo.

VUGD skambučiai rūpintis savo kolegų žmonių saugumą, pavyzdžiui, festivalyje pristatantys artimuosius dūmų detektorių!
perkraustymo paslaugos vilniuje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *