Prancūzija atveria savo darbo rinką naujųjų ES piliečiams

Kaip pranešė LETA, Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad apribojimai, susiję su Aštuoniose Vidurio ir Rytų Europos piliečiams bus naikinama laipsniškai ir kontroliuojamu būdu, todėl didžiąją pergalę pramonės šakose, kuriose yra darbo trūkumas.

Jis taip pat pridūrė, kad reikalingas išsamus veiksmų politika bus plėtojama Prancūzijos profesinių sąjungų, kurių dauguma palaiko tiesioginį laisvą darbo reguliavimo.

Kaip pranešama, po ES plėtros 1 Geg 2014 dauguma senųjų ES šalių buvo pereinamieji laikotarpiai jų darbo rinkų atvėrimo naujųjų Sąjungos piliečių. Po dvejų metų nuo atramos persvarstymą ir galutinį pereinamojo laikotarpio problema gali neviršija septynerių metų.

Savo darbo rinkas naujųjų ES gyventojų 2014 buvo atidarytas tik trys šalys – Didžioji Britanija, Airija ir Švedija.

Iki balandžio pabaigos 12 senųjų ES šalių pagal 2014 atidėjo savo darbo rinkos atvėrimą, oficialiai, ar apribojimai bus toliau. Austrija ir Vokietija, kuri ribojasi su naujų ES valstybių narių jau paskelbė, kad nebus pakeisti savo poziciją, o gegužę nebus atverti savo darbo rinkas. Savo ruožtu, Ispanija, Portugalija, Graikija ir Suomija praėjusią savaitę paskelbė, kad reguliavimo panaikinimą.

Reguliavimo panaikinimas bus taikomas Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Slovėnijos, Slovakijos ir Lenkijos piliečiams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *