Pritaria tam, kad mokamų kelių sunkvežimių įvadas, ūkininkai sieks jį sumažinti

Antradienį vyriausybė nusprendė 2014 m. Dėl pirmą kartą Liepa Latvijos įvesti eismo dalyvių mokesčius, kurie bus imami už sunkiasvorių transporto priemonių, ty transporto priemonės ir jų derinių su pakrautos transporto priemonės masė didesnė kaip 3500 kilogramų.

Mokesčio dydis priklausys nuo to, pakrautos transporto priemonės masė, variklio ekologijos klasės ir ašių skaičius. Jis bus tarp 8 ir 11 euro per dieną.

Mažiausios Tūkstančiai savaitės norma bus 26 €, o aukščiausios – 40 €. Be to, įstatymas taip pat nustato rinkliavų mėnesinius ir metinius mokesčio tarifus.

Ministerija pabrėžia, kad rinkliavos turi būti nustatytos latvių, yra maždaug du kartus mažesnis nei ES direktyvos, maksimalus greitis ir maždaug toks pat didelis, kaip Lietuvos kaimynystėje buvusią Lietuvą.

Susisiekimo ministras Anrijs Tedas Vyriausybės posėdyje taip pat pažadėjo, kad jo vadovaujama ministerija įvertinti galimybę suteikti daugiau paskatų ūkininkams ir pareigų, jei įmanoma, pateikia atitinkamus pasiūlymus Europos Parlamentui.

Nors jis pripažįsta, kad mokesčiai patalpos atskiruose sektoriuose gali būti pažeidžiamos ES taisyklių dėl valstybės pagalbos įmonėms.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *