Šiais metais 34% padidėjo SRS surinkta mokesčio nepriemokos sumą

Gerinti valstybės pajamų tarnybos (SRS) per mokestinių skolų išieškojimo srityje, 2013, metais mokesčių skolos suma nebėra auga. Gerokai padidinti išieškojimų – pirmuosius aštuonis mėnesius išieškojimo siekė 189,6 milijono, o tai yra 34% padidėjimas per pirmuosius aštuonis mėnesius 2012, portalas “Delfi” pranešė, SRS.

Nuo 2008, suma mokestinės nepriemokos kasmet didėjo, tačiau nuo 2012 bendra skola suma yra gana stabili – 2012 metų mokesčių skolos augimas buvo 10%, 2013, aštuonis mėnesius – 0,6%, pranešė SRS.

Dėl šios priežasties yra ekonomikos atsigavimas, todėl surinktų nuo 2012 spalis 1, 2013 iki sausio 1, įgyvendinama mokesčių pagalbos priemonės mokestinių skolų išieškojimo srityje.

1 sausis 2012 pradėjo naujai sukurtą Revenue Service mokesčių skolų išieškojimo valdymą centralizuojant skolų išieškojimo procesą ir užtikrinti vienodą ir vienodos intensyvumas atkūrimo darbus visoje šalyje visiems mokėjimų administruojamų SRS tipų.

Vienas iš mokesčių skolų išieškojimo valdymo prioritetų yra dirbti su naujais mokesčių skolininkų ir mokesčių mokėtojams, kurie pirmą kartą atvyko į mokesčių skolininkų sąrašą. Kai tokia mokestinė skola, mokesčių skolų išieškojimo valdymo personalas mėnesio kontakto su mokesčių mokėtojų metu ir informuoti juos apie skolos suma ir delspinigiai baudų apskaičiavimo mokėjimo tvarką skolos aptarnavimo, taip pat informuoti mokesčių mokėtojus apie galimybę kreiptis dėl atidėto mokėjimo. Taigi, ji yra valdoma pirmą mėnesį susigrąžinti apie 60% naujos skolos.

11 sausis 2013 į SRS iniciatyva priėmė įstatymo “Dėl mokesčių ir rinkliavų”, kuris davė jam nėra tinkamas SRS vidaus mokesčių skolas mažiau nei 10 latų, taip pat skolas mažiau nei 10 latų ir vyresni atšaukimo nei trejus metus . Mokesčių nepriemokos buvo pašalinta maždaug 10 000 mokesčių mokėtojams.

SRS Klientų aptarnavimas programa kitų metų pradžioje planuojama mokesčių mokėtojams – Elektroninio deklaravimo sistemos naudotojų – automatinis įspėjimas apie mokesčių skolas. Perspėjimas apie mokesčių skolas ant kiekvieno elektroninio deklaravimo sistemos ryšį, kol skola bus visiškai išnyksta. Tuo pačiu metu iš rodantis galimą skolos apmokėjimo datą galimybė sužinoti mokestinę skolą, delspinigiai ir baudas visos sumos galimą sumokėjus nurodytą dieną.

Iš viso Revenue Service turi mokesčių skolų rugsėjo 1 2013 m 1029 mlrd.
SRS kviečia į mokesčių mokėtojų, atsakingų gydyti laiku sumokėti mokesčių ir išvengti bendros mokesčių skolos į valstybės biudžetą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *