Vyks vasario mėnesį Baltijos valstiečių susirinkusi Europos Vadovų Taryba dar kartą paragino padidinti tiesiogines išmokas

Taip pat šiais metais, Baltijos šalyse, ūkininkai ir toliau bendromis pastangomis Europos Sąjungos (ES) politikai išreikšti savo nuomonę dėl tiesioginių išmokų vidurkio, todėl 7.-8 vasaris, kai Briuselyje įvyko Baltijos ūkininkų Europos Vadovų Tarybos susitikime veiklą, papasakojo asociacijos “Ūkininkų Parlamento pavaduotoją Maira Dzelzkalēja .

Ji pažymėjo, kad Baltijos ūkininkų veikla Briuselyje skirtas, bet šiuo metu yra suderinti Lietuvos ir Estijos ūkininkai apie tai, kaip jie pasireikš procesas. “Yra dalykų, kurie planuojami, tačiau iki suderinimo proceso pabaigoje, negaliu pasakyti nieko daugiau. Idėjos šiuo metu svarstomas kiekvienoje šalyje”, sakė Dzelzkalēja ir pridūrė, kad Baltijos ūkininkų veikla Briuselį dalyvauti iki 100 žmonių.

Ūkininkai ir pirmininko pavaduotojas pažymėjo, kad žemės ūkio veikla negali būti apibūdinta kaip protesto.

ES tiesioginės išmokos kampanijos koordinatorius Sabine Gėlių BNS parodė, kad ūkininkų kampanija planuojama Briuselyje ir padarė išvadą, kad didesnis aiškumas apie tai, kas yra ir kas nutiks, tai gali būti kitą savaitę.

Kaip pranešė Lietuvos, Lietuvos ir Estijos ūkininkai sujungė jėgas, siekiant padidinti tiesiogines išmokas ūkininkams, Baltijos, įskaitant paskutinius bendrai organizuojamus traktoriaus važiavimo į Briuselį lapkritis Baltijos ūkininkų sumą. Protestas prasidėjo Talino traktoriaus kelyje ir kelyje į Briuselį sustojo daugelyje šalių miestuose Baltijos jeigu ūkininkai vyko akcijas ES politikų parodyti savo nepritarimą dabartinei tiesioginių išmokų sistemą skaičiaus.

Lietuvos ūkininkų kooperatyvų pernai taip pat pradėjo lobistinę kampaniją surinkti lėšų tikrosios ES tiesioginių išmokų pagal 2012, lapkričio pabaigoje rinkti 121.200.

ES prezidentas Hermanas van Rompuy, dabartinis pasiūlymas dėl tiesioginių išmokų Latvija yra 196 € (138 LVL) vienam hektarui suma 2020. Tačiau Lietuvos ūkininkai yra nepatenkinti Van Rompuy siūlo tiesiogines išmokas, kaip reikalaujama pagal išlyginti iki 80% ES vidurkio sumai tiesioginių išmokų, numatytų per septynerius metus, taip pat gerokai sumažinti finansavimą Kaimo plėtros fondą. Derybos dėl ES daugiamečio siūlome Latvijos 2014.-2020 biudžeto per metus tęsiasi.

Šiuo metu ES tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams mokama 83 € vienam hektarui. Į Europos Parlamento rezoliuciją dėl tiesioginių išmokų suma 2014 m. ir 2020 Latvijos pasiūlyta 176 € vienam hektarui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *